Zastanawialiście się kiedyś, ilu milionerów znajduje się w Waszej najbliższej okolicy? Rąbka tajemnicy uchyla coroczny raport Krajowej Administracji Skarbowej. Jak się okazuje, w województwie śląskim jest całkiem sporo osób, które swój pierwszy milion zarobiły już dawno. Pamiętajcie, że Wy też możecie znaleźć się na tej liście. Oczywiście nie od razu.

W województwie śląskim przybywa milionerów

Pandemia całkowicie przeorganizowała życie wielu Polaków. Ludzie zostali zmuszeni do przebranżowienia się, wielu przedsiębiorców potraciło swoje interesy, które nie były w stanie przetrwać ponad rocznego przestoju. Jak się jednak okazuje, Polscy przedsiębiorcy potrafią zachować zimną krew w trudnych warunkach. Może wydawać się zaskakujące, że w 2020 w województwie śląskim przybyło milionerów. Blisko 400 osób może pochwalić się wzrostem swoich zarobków, o czym informuje porównanie raportów KAS za rok 2019 i 2020.


Co ciekawe, w powiecie pszczyńskim liczba milionerów spadła o dwa. Śląscy milionerzy szczególnie upodobali sobie takie miasta, jak Częstochowa, czy Bielsko-Biała. Posiadaczy sześciu zer na koncie nie brakuje również w Katowicach, jednak największym przyrostem milionerów mogą pochwalić się Gliwice, Dąbrowa Górnica, Kłobuck, czy Żory.


Jak zostać milionerem?


Statystyki pokazują, że najwięcej milionerów zarobiło swoje liczne zera za pomocą działalności gospodarczej. To wskazówka dla wielu osób, które pragną osiągnąć w życiu bogactwo. Jeśli chcesz być bogaty — inwestuj w siebie i we własną markę, która będzie przynosić ci korzyści. Niestety w zestawieniu brakuje milionerów pracujących na etacie… Cóż, nie od razu Warszawę odbudowano. Pamiętajmy, że zawsze jest dobra pora na własny biznes!


Oczywiście powyższych rewelacji nie można traktować jako statystyk opisujących popandemiczną sytuację Polski. Dla wielu ludzi miniony rok istotnie okazał się katastrofalny. Milionerzy wciąż stanowią pewien procent społeczeństwa. Tymczasem większość z nas nadal musi martwić się rachunkami i wzrastającymi cenami podstawowych produktów. Warto jednak pamiętać, że problemom finansowym można zaradzić. W końcu nie wszyscy milionerzy urodzili się bogaczami!