Na terenie województwa śląskiego, w Katowicach, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Wszyscy trzej byli podejrzewani o przestępstwo kradzieży pojazdu, które miało miejsce na terenie Unii Europejskiej. Następnie zostali przekazani do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie, gdzie usłyszeli formalne zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.

Policja, która każdego dnia intensywnie zwalcza przestępczość samochodową, nieustannie analizuje zgromadzone dowody i informacje. Dzięki temu, istnieje szansa na wykrycie osób, które zajmują się nielegalnym procederem kradzieży pojazdów.

Znaczna część skradzionych samochodów jest przemycana do Polski z innych krajów Unii Europejskiej lub wywożona za granicę. W związku z tym, konieczna jest bliska współpraca międzynarodowa pomiędzy różnymi jednostkami policyjnymi. Dzięki tej koordynacji działań, w ostatni wtorek udało się zatrzymać dwóch mężczyzn z powiatu tarnogórskiego. Byli oni podejrzani o kradzież samochodu marki Toyota CH-R, który został skradziony na terenie Włoch.

Tego samego dnia udało się odnaleźć skradziony pojazd na terenie Pszczyny. Kolejnego dnia, policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który był wspólnikiem dwóch wcześniej zatrzymanych osób. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty prokuratorskie dotyczące kradzieży z włamaniem do pojazdu. Teraz to sąd będzie decydował o ich dalszym losie. Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest karane, według kodeksu karnego, karą pozbawienia wolności od jednego do dziesięciu lat.