Policja z Pszczyny zatrzymała młodego mężczyznę, który stanął w obliczu oskarżeń o wywołanie wypadku samochodowego, w wyniku którego zginął 50-letni cyklista. Wobec 21-letniego mężczyzny zostaną również postawione zarzuty ucieczki z miejsca zdarzenia i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Oczekuje się, że jeszcze dziś usłyszy formalne zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Tychach.

Do tego tragicznego incydentu doszło w niedzielę, nieco przed godziną 3.00 rano, w miejscowości Kobiór. Pierwsze informacje zdobyte przez funkcjonariuszy policyjnych sugerowały, że kierowca audi potrącił rowerzystę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 50-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego zapłacił za to najwyższą cenę – stracił życie na miejscu.

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, oficerowie natychmiast podjęli działania mające na celu zlokalizowanie sprawcy. Po niecałych trzech godzinach od incydentu, dzięki podjętym czynnościom, stróże prawa zdołali zatrzymać 21-latka. Jak się później okazało, prowadził on pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Aktualnie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach, policjanci dokładnie badają wszystkie okoliczności oraz przebieg tego tragicznego zdarzenia.