Księżna Daisy była niezwykle ważną postacią dla Pszczyny i nawet teraz, wiele lat po śmierci, wciąż jest postacią znaną. Księżna Daisy jest symbolem miasta, a na szacunek i uznanie Pszczynian mogą liczyć także potomkowie wspaniałej księżnej. Niestety, tym razem nie było radosnej okazji do świętowania. 5 września odbył się pogrzeb wnuka księżnej Daisy, Bolka von Hochberg. Honorowy obywatel Pszczyny odszedł pod koniec sierpnia.

Uroczysty pogrzeb szóstego księcia von Pless

Bolko von Hochberg, szósty książę von Pless od roku 2000 był honorowym obywatelem Pszczyny. Książę mieszkał w Monachium, gdzie przyszedł na świat w 1936 roku. Co ciekawe, w Pszczynie spędził kilka lat swojego dzieciństwa, a jako dorosły człowiek chętnie wracał do polskiego miasta. Bolko von Hochberg był dumny ze swojego dziedzictwa i bardzo cieszył się z faktu, iż jego rodzina była i jest tak ceniona w Pszczynie. Przez całe swoje życie chętnie odwiedzał Pszczynę, a jego ujmująca osobowość i życzliwość przyczyniły się do tego, że rodzina von Pless nadal budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Pogrzeb księcia odbył się w Monachium, jednak w Pszczynie również zorganizowano symboliczne uroczystości.

Peter von Hochberg przejmuje spuściznę

Siódmym księciem von Pless stał się Peter von Hochberg, który nie należy do pszczyńskiej linii Hochbergów. Jako że zmarły Bolko nie miał syna, dziedzictwo przekazał synowi swojego brata. Peter von Hochberg również dobrze zna Pszczynę, gdyż bywał w mieście wielokrotnie. To prawdziwy pasjonat historii rodu. Peter zwiedził niemal cały świat w poszukiwaniu pamiątek rodowych, gromadząc fantastyczną kolekcję i mnóstwo informacji na temat znakomitych przodków.