Ogrody zoologiczne wbrew pozorom nie są zwykłą atrakcją dla zwiedzających. To przede wszystkim jedna z najskuteczniejszych form ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem, których niestety jest coraz więcej. Do gatunków zagrożonych należą również otocjony wielkouche, które zamieszkują Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Pracownicy ZOO zgłosili do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego projekt, który zakłada budowę nowego wybiegu dla tych cudownych zwierzątek.

Śląskie ZOO ratuje światową populację otocjonów

Para dorosłych otocjonów rezydująca w chorzowskim ZOO w zeszłym roku doczekała się piątki młodych. Nieco podrośnięte otocjony wyjechały wkrótce podbijać świat i szukać miłości swojego życia w celu prokreacji. Zwierzęta w ogrodach zoologicznych rozmnażają się dzięki odpowiednim warunkom. To z kolei umożliwia łączenie w pary osobników z całego świata i walkę o przetrwanie gatunku. Śląski Ogród Zoologiczny jest jednym z najważniejszych ośrodków ochrony otocjonów. Nic dziwnego zatem, że pracownicy ZOO postanowili zgłosić pomysł budowy nowego wybiegu dla otocjonów do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecny wybieg wymaga odnowy.

Pomóż otocjonom zyskać nowy dom: zagłosuj!

Projekt Otocjony na swoim – budowa wybiegu dla otocjonów wielkouchych przeszedł weryfikację i znalazł się w finale Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Szansa na realizację naprawdę ciekawego projektu jest zatem duża.

Wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego mogą wejść na stronę MBO i zagłosować na pomysł Śląskiego ZOO. Projekt umieszczono w zakładce EKO. To nic nie kosztuje! Dzięki naszej mobilizacji urocze zwierzaki zyskają nowe miejsce do życia. To jeszcze nie koniec rewelacji. Projekt nowego wybiegu uwzględnia również dobro zwiedzających. Dla gości ZOO utworzona zostanie specjalny podziemny punkt widokowy. Rozwiązanie będzie korzystne dla zwierząt i ich miłośników.

Serdecznie zachęcamy do głosowania! W tym celu wystarczy wejść na stronę: bo.slaskie.pl i kliknąć kategorię GŁOSUJ. Strona jest przejrzysta i intuicyjna — głosowanie zajmuje kilka chwil!