Fotowoltaika zdobyła w Polsce ogromną popularność w ostatnich latach. W ciągu stosunkowo krótkiego okresu w kraju pojawiło się sporo wykwalifikowanych ekspertów, którzy na montażu fotowoltaiki dorobili się niemałych pieniędzy. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ uczciwa praca jest warta wysokich zarobków, a panele fotowoltaiczne są niewątpliwie korzystną inwestycją. Pozostaje tylko jedna wątpliwość — oszuści.

Urząd Miejski ostrzega

Mieszkańcy Pszczyny zaczęli masowo kontaktować się z Urzędem Miejskim, pytając o oferty rzekomych przedstawicieli. Jak się okazało, ani Urząd Miasta, ani lokalna firma REVITAL-INVEST sp. z o.o., nie wysyłają domokrążców. Tymczasem pseudo przedstawiciele regularnie odwiedzają mieszkańców Pszczyny i okolic, składając im propozycje, które żal odrzucić.


Pracownicy Urzędu Miejskiego w Pszczynie oficjalnie ostrzegają przed rzekomymi przedstawicielami, którzy ni stąd, ni zowąd zjawiają się pod prywatnymi domami, składając pozornie legalne i korzystne oferty. Do najpopularniejszych ofert należą panele fotowoltaiczne znanej marki lub dodatkowy audyt, który teoretycznie ma na celu zapewnić nam jak najbezpieczniejszą inwestycję. Nie dajmy się nabrać!

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z przedstawicielem

Jeśli w Twoim domu pojawi się domokrążca rozmawiający o fotowoltaice, natychmiast zgłoś to zdarzenie policji. A jeśli masz wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki, zadzwoń bezpośrednio do Urzędu Miasta lub skorzystaj z informacji dostępnych na oficjalnych stronach miasta Pszczyna.


Z kolei firma REVITAL-INVEST sp. z o.o. odpowiedzialna za program Słoneczna Gmina Pszczyna — etap I, prowadzi punkt konsultacyjny w Centrum Handlowo-Usługowym Koszary Ułańskie przy ulicy Kopernika 3 w Pszczynie. Osoby zainteresowane mogą udać się do punktu od poniedziałku do soboty w godzinach od 7 do 15 (w poniedziałek od 9 do 15, w sobotę od 6 do 14).

Pamiętajmy, że fotowoltaika jest opłacalną inwestycją, ale pod warunkiem, że nie pozwolimy sobie na błędy. Z tego względu ważne jest, by korzystać z usług zaufanych firm i upewnić się, że elementy składające się na instalację fotowoltaiczną będą nowe i wysokiej jakości.