W siedzibie pszczyńskiego Starostwa Powiatowego miało miejsce najnowsze spotkanie organizowane w ramach projektu o charakterze edukacyjnym pod nazwą „Chcę wiedzieć, czym oddycham”. Ten innowacyjny projekt jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów z placówek edukacyjnych poziomu ponadpodstawowego, które znajdują się na terenie powiatu pszczyńskiego.

Prowadzone dotychczas działania zostały podsumowane przez uczniów z takich szkół jak: Powiatowy Zespół Szkół nr 1, Powiatowy Zespół Szkół nr 2, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, III Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące Kampus oraz LO im. prof. Zbigniewa Religi zlokalizowane w Gilowicach. Do podsumowania dołączyli również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II z Pawłowic oraz przedstawiciele Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 z Goczałkowic-Zdroju, którzy także biorą udział w projekcie „Chcę wiedzieć, czym oddycham”.

Uczniowie z entuzjazmem zaangażowali się w działania mające na celu uświadomienie mieszkańcom jak szkodliwy wpływ na zdrowie może mieć smog. Wykorzystując pyłomierze, regularnie monitorują jakość powietrza, które jest wdychane przez mieszkańców. Dodatkowo prowadzą aktywność na mediach społecznościowych, gdzie udostępniają informacje na temat zanieczyszczenia powietrza, tworzą filmy promujące projekt edukacyjny, przygotowują plakaty oraz organizują różnego rodzaju zajęcia, sondy i ankiety w szkołach.