Podczas pandemii wiele przedsiębiorstw w Polsce stanęło przed widmem bankructwa. Jeszcze przez wiele miesięcy będziemy zmagać się z restrukturyzacjami i niepewnością na rynku pracy. Tymczasem Kompost Wrona Sp. z o.o. Sp. k. kilka dni temu złożył w Powiatowym Urzędzie Pracy zawiadomienie o likwidacji.

Kilkadziesiąt osób straci pracę

Przedsiębiorstwo Kompost Wrona zostało zarejestrowane w 2015 roku. Zakład znajduje się w Pszczynie przy ulicy Polne Domy 52. Firma zajmuje się produkcją kompostu i do tej pory zatrudniała około 45 osób. Zgodnie z zawiadomieniem złożonym w Powiatowym Urzędzie Pracy, pracownicy będą otrzymywać wypowiedzenia od końca sierpnia do końca września tego roku.

Przyczyny likwidacji zakładu nie są znane

Dziennikarzom nie udało się dotychczas skontaktować z przedstawicielem firmy Kompost Wrona. Oficjalnie nie pojawiły się również informacje wyjaśniające powód likwidacji teoretycznie dobrze prosperującej firmy. Wiele wskazuje jednak na to, że oficjalne oświadczenie zostanie przekazane do wiadomości publicznej już za kilka dni.


Tymczasem trwają dyskusje mieszkańców Pszczyny. Jedni cieszą się z tej informacji, ponieważ zakład Kompost Wrona był znany z roztaczania nieprzyjemnych zapachów na całe miasto, co można uznać za zaokrąglenie. Prawdą jest natomiast, że produkcja kompostu wiąże się z nieprzyjemnymi zapachami i z pewnością były one wyczuwalne w okolicy zakładu. Niektórzy twierdzą, że to właśnie liczne skargi i nagonki spowodowane zapachami skłoniły przedsiębiorcę do zamknięcia zakładu Kompost Wrona.


Niezależnie od prywatnych opinii, mieszkańcy miasta zgodnie okazują współczucie dla pracowników firmy, którzy już za kilka tygodni zostaną bez pracy. Warto wspomnieć, że Pszczyna ma zamiar pomóc byłym pracownikom zakładu w powrocie na rynek pracy. Dodatkowo nie wiemy jeszcze, co stanie się z zakładem po likwidacji spółki. Być może ten teren przejmie ktoś inny i powstaną nowe miejsce pracy. Na odpowiedzi przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.