Każdy, kto choć raz czytał jakąkolwiek ustawę lub rozporządzenie wie, jak trudno zrozumieć, co tak naprawdę ich autor miał na myśli. Skomplikowany język, niejasna redakcja, a niekiedy sprzeczności zachodzące pomiędzy poszczególnymi aktami składającymi się na system prawa – przy dochodzącej do tego ogromnej częstotliwości zmiany przepisów – powodują, że prawo jest niezrozumiałe i trudno je stosować. Dlatego tak istotną sprawą może okazać się pomoc kancelarii prawnej. Kiedy można na nią liczyć? Okazuje się, że naprawdę w wielu sytuacjach. A każdy, komu wydaje się, że może potrzebować pomocy w ochronie swoich interesów, powinien z niej korzystać.

Pomoc w rozwiązywaniu każdego problemu prawnego

Jak wyjaśnia Adwokat Magdalena Grześkowiak, kancelaria prawna jest firmą, która pomoże w rozwiązaniu naprawdę wielu problemów prawnych. Od spraw cywilnych i rodzinnych, poprzez karne, a na administracyjnych i gospodarczych kończąc. Choć coraz częściej prawnicy specjalizują się w danych dziedzinach – przykładowo w prawie rodzinnym i karnym – to zawodowy prawnik powinien potrafić sprostać każdemu wyzwaniu. Jednocześnie zawsze ma on obowiązek działać na korzyść swojego klienta, robiąc wszystko, co możliwe i zgodne z prawem, aby chronić jego interesy – majątkowe i niemajątkowe. Tym samym zawodowy prawnik nigdy nie może działać na szkodę swojego klienta.

Dlatego do kancelarii prawnej można udać się właściwie zawsze wtedy, gdy znajdujemy się przed koniecznością sprostania trudnościom wynikającym ze stosowania przepisów prawa. Jednocześnie im są one poważniejsze, tym bardziej powinniśmy zwrócić się o pomoc specjalistów, a więc zawodowych prawników. W końcu przegapienie terminów na dokonanie wymaganych przez przepisy czynności czy też realizacja ich w niewłaściwy sposób może poważnie zaszkodzić naszym interesom. A nawet zupełnie pozbawić nas szans na efektywne korzystanie z nich. Niektórych skutków zaniedbań nie jest w stanie odwrócić nawet najlepszy prawnik. Kiedy skorzystać z pomocy prawnika? Im wcześniej, tym lepiej.

W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest jak najwcześniejsze udanie się do kancelarii prawnej. Adwokat Magdalena Grześkowiak przypomina, że prawie zawsze problem prawny najłatwiej rozwiązać bezpośrednio po jego wystąpieniu. Wówczas niekiedy wystarczy dokonanie bardzo prostych czynności, nieraz pozwalających np. na uniknięcie postępowania sądowego. Zwlekanie z rozwiązaniem trudności – zresztą nie tylko w kwestiach prawnych – powoduje ich narastanie, a tym samym komplikacje przy poszukiwaniu dróg wyjścia z nich.

Usługi kancelarii prawnych obejmują zarówno doradztwo – przybierające najczęściej postać udzielania porad prawnych – jak i reprezentację klientów przed sądami i organami administracji publicznej. W tym obszarze z kolei chodzi przede wszystkim o sporządzanie pism procesowych oraz udział w imieniu klienta w rozprawach i posiedzeniach. Dzięki temu korzystający z usług kancelarii prawnej właściwie niczego nie musi robić sam, zdając się na wiedzę i doświadczenie profesjonalisty biegłego w zagadnieniach prawnych.