Ostatni miesiąc wakacji już się rozpoczął, ale to nie oznacza, że częstotliwość wyjazdów wakacyjnych osłabła. Wręcz przeciwnie, w sierpniu na urlop decyduje się najwięcej Polaków. Warto zauważyć, że obecne czasy wymusiły na niektórych rezygnację z urlopu. Inni z kolei zdecydowali się na tani urlop w Polsce. My natomiast podpowiadamy, jak oszczędzać na wakacjach!

Wakacje ważnym elementem zdrowia psychicznego

Badania psychologiczne jednogłośnie dowodzą, że urlop w pracy (koniecznie urlop poza domem), to działanie mające ogromny wpływ na nasz zapał do pracy i nasze zdrowie psychiczne w ogóle. Polacy są niezwykle zapracowanym narodem i ta równowaga między pracą a odpoczynkiem jest u nas zaburzona. Problemy finansowe dodatkowo ten problem pogłębiają. Nie warto jednak rezygnować z wakacji, by trochę oszczędzić. Znacznie lepiej jest udać się na tanie wakacje. Być może najbliższe sezony urlopowe nie będą bogate w egzotyczne wspomnienia, ale w polskich miastach także da się odpocząć. A dlaczego wspominamy o polskich miastach? Bo podróż do mniej znanych miejscowości jest dużo tańsza. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na nią poza sezonem.

Jak zaplanować tanie wakacje?

Im lepiej zorganizujemy sobie urlop, tym mniej pieniędzy wydamy. Warto śledzić w sieci aktualne promocje i szukać noclegów, które będą wygodne i tanie. Pamiętajmy również, że niekiedy wyjazd większą grupą bardziej się opłaca. To pozwala na zakup tańszych wejściówek na rozmaite atrakcje. W większej grupie można również tanio wynająć domek. Warto szukać pokoi lub kwater z aneksem kuchennym, by móc samemu przyrządzać sobie posiłki. To dużo tańsze niż codzienne stołowanie się w restauracjach. A jeśli już jemy na mieście, odwiedzajmy te bary i restauracje, w których stołują się lokalsi. Nie ma nic droższego niż lokale otwierane typowo pod turystów!

Warto wspomnieć, że wiele atrakcji dostępnych jest za darmo (sprawdź: Lubliniec i zabytki, które warto zobaczyć). Nie trzeba więc wydawać setek złotych na wakacyjne rozrywki. Wystarczy dobry plan!