Informacja o sukcesie w poszukiwaniu 70-letniego mieszkańca Goczałkowice-Zdrój została przekazana przez policjantów z Komendy Powiatowej w Pszczynie. Po odnalezieniu go, natychmiast została udzielona mu konieczna opieka medyczna, a następnie bezpiecznie powrócił do swojej rodziny.

Dnia 30 września, Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie podała informację o szczęśliwie zakończonej akcji poszukiwawczej zaginionego seniora.

W czwartek, funkcjonariusze z pszczyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zniknięciu 70-letniego mieszkańca gminy Goczałkowice-Zdrój. Zgodnie z dostarczonymi przez rodzinę informacjami, mężczyzna borykał się z problemami pamięciowymi. Kilka godzin wcześniej opuścił on swój dom, nie zabierając ze sobą komórki.

Akcję poszukiwawczą rozpoczęli policjanci i strażacy. Do ekipy dołączył także przewodnik z psem tropiącym oraz kolejna grupa strażaków, która korzystała z drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Akcja była prowadzona na obszarach leśnych oraz nad stawem. W poszukiwania zaangażowano również quad, aby móc szybciej dotrzeć do zaginionego.