Nie ulega wątpliwości, że służby ratownicze zasługują na medal uznania za swoją codzienną pracę. Strażacy, ratownicy medyczni i policjanci nie spoczywają na laurach, nieustannie trenując swoje umiejętności. Co roku najlepsi mogą zmierzyć się w Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. W XIX edycji konkursu uczestnicy rywalizowali ze sobą również w Pszczynie.

Ratownicy medyczni zmierzyli się w Pszczynie w dwóch zadaniach!

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym to wielkie wydarzenie, w którym udział bierze kilkuset zawodowców. W XIX edycji konkursu przygotowano aż 13 zadań. Dwie z konkurencji zorganizowano w Pszczynie przy ulicy Wojska Polskiego. Jako że drużyn było sporo (54 załogi i 165 ratowników), zmagania trwały od 7:00 do 19:00, a ulica była całkowicie zablokowana. Uczestnicy konkursu wykonywali rozmaite zadania w dzień i w nocy, na terenie kilku miast: Katowic, Pszczyny, Chorzowa i Zabrza. Jedną z konkurencji w Pszczynie było związane ze zbiornikami przeciwpożarowymi przy ulicy Bolesława Śmiałego. Druga konkurencja dotyczyła zaaranżowanego wypadku komunikacyjnego przy ulicy Wojska Polskiego.

Drużyny z Polski i zagranicy pokazały klasę!

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym uważa się za konkurs niezwykle prestiżowy. Nic w tym dziwnego, gdyż udział w zmaganiach biorą tylko najlepsi! Warto wspomnieć, że w wydarzeniu uczestniczyły także drużyny z zagranicy. W pierwszej trójce znalazły się zespoły z Legnicy, Tarnowa, Austrii i Mielca. Drużyny z Austrii i Legnicy zajęły to samo miejsce ex aequo. Wszyscy uczestnicy konkursu pokazali niezwykłą klasę i znakomite umiejętności. Wygląda na to, że możemy czuć się bezpiecznie, gdy swoje obowiązki pełnią prawdziwi mistrzowie!

Przeczytaj również: https://kutnoinfo.pl/przed-nami-konkurs-o-zlota-roze/.