Zima zawitała do Polski. Kiepskie warunki pogodowe stały się codziennością także w Pszczynie. Na ulice wyjechały pługopiaskarki i w czwartek 24 listopada doszło do wypadku z udziałem jednej z nich. Pługopiaskarka zderzyła się z samochodem osobowym, w którym podróżował 50-letni mężczyzna. 50-latek trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca.

Pługopiaskarka zderzyła się z osobówką na obwodnicy Pszczyny

Do wypadku doszło w czwartek 24 listopada około godziny 20:00. Pługopiaskarka pracowała na drodze wojewódzkiej nr 935 na obwodnicy Pszczyny. 36-letni kierowca pojazdu wykonywał manewr skrętu w lewo. Wtedy to osprzęt pługopiaskarki zahaczył o samochód osobowy marki Citroen, jadący prosto. Za kierownicą citroena siedział 50-letni mężczyzna. W aucie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Obaj kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Niestety, wypadek negatywnie odbił się na zdrowiu 50-latka. Mężczyzna z podejrzeniem zawału serca znalazł się w pszczyńskim szpitalu. Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało. Policjanci wciąż ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Trudne warunki na drodze przyczyną częstszych wypadków

W związku z minusowymi temperaturami i opadami śniegu, warunki na drogach w Polsce znacznie się pogorszyły. Szczególnie niebezpieczne są drogi boczne, gdzie pługopiaskarki docierają na samym końcu. Śliska jezdnia stanowi idealne podłoże do niebezpiecznych sytuacji, kolizji i wypadków. W ostatnim czasie w samym województwie mazowieckim doszło do kilkunastu wypadków spowodowanych złymi warunkami na drodze. Warto zachować większą ostrożność, by bezpiecznie przemieszczać się między pracą a domem i nie tylko. Z aktualnych prognoz pogody wynika, że zima przyszła i nie zamierza ustąpić miejsca łagodniejszej, jesiennej pogodzie.