Tragiczny incydent, który miał miejsce niedawno i w którym uczestniczyły dwie 13-letnie dziewczynki na rowerze, trafił do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny w Pszczynie. Jedno z dziewcząt odniosło poważne obrażenia po upadku z roweru. Informacje na ten temat przekazała nam sierżant sztabowy Jadwiga Śmietana, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Policji udało się zgromadzić znaczący materiał dowodowy na temat wypadku, który następnie został przekazany do Sądu Rodzinnego w Pszczynie. Wypadek ten miał miejsce 6 czerwca, około godziny 19.00. Jak wynika z zebranych informacji, dwie 13-letnie dziewczynki podróżowały wspólnie na jednym rowerze ścieżką rowerową pomiędzy ulicami Dobrawy a Bielską w Pszczynie. Jeden z nastolatek był kierującym, podczas gdy drugi podróżował na tylnej części roweru – bagażniku. Zgodnie z dostępnymi informacjami, żadne z dziewcząt nie miało na sobie kasku ochronnego. W pewnym momencie utraciły one kontrolę nad pojazdem i doszło do upadku.

W wyniku wypadku, jedno z dziewcząt zostało poważnie rannych i odniosło uraz oka. Na miejsce natychmiast wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przewiózł poszkodowaną nastolatkę do szpitala.