Na pszczyńskim osiedlu Kolonia Jasna, z początkiem bieżącego tygodnia, rozgorzały prace związane z gruntowną przebudową sieci niskonapięciowej. Wielu mieszkańców z niecierpliwością oczekiwało na ten moment.

Problemem były słupy, których kwestię poruszaliśmy wiosną 2023 roku, w naszej publikacji pt. Uszkodzone słupy i naciągnięte kable. Jest odpowiedź Tauronu. Wszystko zaczęło się od zgłoszeń lokalnych mieszkańców, którzy byli niezadowoleni ze stanu infrastruktury energetycznej, telekomunikacyjnej oraz oświetlenia przy ulicach osiedla. To skłoniło radnych Arkadiusza Gardiasza i Marka Szklorza do podjęcia działań – skierowali oni interpelację do burmistrza Dariusza Skrobola.

Ich postulat dotyczył wystąpienia gminy do właścicieli słupów z prośbą o wykonanie kompleksowych badań ich stanu technicznego, jak również wymianę i reorganizację systemu okablowania.

Według Arkadiusza Gardiasza, przewodniczącego zarządu osiedla, pierwsze kroki obejmują wymianę wszystkich słupów energetycznych, a także sieci i przyłączy wzdłuż ulicy Wesołej.