Za nami bardzo ciekawa inicjatywa. W Pszczynie, w ramach Festiwalu Moja Pszczyna, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, odbył się niepowtarzalny konkurs, w którym udział brały… pary w swoich strojach ślubnych. Do wygrania był romantyczny pobyt w Książu oraz voucher o wartości 2000 zł.

Konkurs jak na prawdziwym weselu

Konkurs Czar Młodych Par był ściśle związany z wcześniejszą inscenizacją śląskiego ślubu w Pszczynie. Aby wziąć w nim udział, należało się odpowiednio przygotować. Zadaniem konkursowym był taniec, a pary musiały być ubrane dokładnie w taki sam strój, jak na swoim ślubie.

Nie ukrywamy, że wymagało to pewnej odwagi — pokazać się w odświętnym stroju przed tłumem obcych ludzi i jeszcze zatańczyć. Nie przeszkodziło to jednak czterem parom, które wzięły udział w ciekawym konkursie. Jedno małżeństwo miało blisko 30-letni staż i ubranie strojów z własnego ślubu, musiało być cudownym przeżyciem. Dla równowagi: druga para przybyła wypełnić zadanie konkursowe prosto ze swojego wesela. Młoda para pobrała się 6 godzin wcześniej. Udział w konkursie z pewnością doda nutki romantyzmu wspomnieniom.

Dwie pozostałe pary również zasługują na uwagę. Pierwsza pochodzi z Lublina, ale zakochani wzięli ślub w Pszczynie, ponieważ miasto niezwykle im się spodobało. Z kolei ostatnia para, również z wieloletnim stażem, zaprezentowała widzom stroje ludowe, gdyż właśnie w nich przyrzekali sobie wierność do końca życia.

Wszyscy zajęli pierwsze miejsce

Wszystkie cztery pary tak mocno urzekły jury, że zarówno voucher o wartości 2000 zł, jak i romantyczna wycieczka do Książ, zostały przyznane wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięskim parom serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego!