Kilka tygodni temu pisaliśmy o projekcie na rzecz Pszczyny, w który zaangażowano młodzież z miejskiego poprawczaka. Zadaniem wychowanków będzie wspieranie rozmaitych działań na rzecz miasta. W związku z tym Zakład Poprawczy w Pszczynie podpisał oficjalne porozumienie ze Szpitalem Joannitas. Na pierwsze efekty podjętej współpracy nie trzeba było długo czekać.

Zielony Zakątek w przyszpitalnym ogrodzie

Tak zwany zielony zakątek to charakterystyczne miejsce na terenie należącym do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, będącego częścią Szpitala Joannitas. Ogród służy pacjentom do wypoczynku, ale nie tylko. W zielonym zakątku prowadzone są również terapie zajęciowe i gimnastyka. Jako że z opieki w tym miejscu korzystają osoby ciężko chore, postanowiono odremontować zieloną okolicę, by była bardziej przyjazna i sprzyjał podejmowaniu aktywności. Renowację ogrodu starannie zaplanowano i zrealizowano. Dzięki pracownikom szpitala pozyskano środki na zakup mebli ogrodowych i kwiatów. Nieoceniona okazała się także pomoc wychowanków Pszczyńskiego Zakładu Poprawczego. Wsparcie finansowe zapewnił powiat pszczyński.

Wychowankowie poprawczaka dali z siebie wszystko

Zadaniem młodzieży z Zakładu Poprawczego w Pszczynie było przygotowanie donic na kwiaty i ławek. Jako że wychowankowie poprawczaka kształcą się na stolarzy i ślusarzy, wykonanie drewnianych elementów wyposażenia ogrodu nie stanowiło dla nich problemu. Wręcz przeciwnie, młodzi ludzie są z tej pracy bardzo zadowoleni i już nie mogą doczekać się kolejnych zleceń. Zadowolony jest również dyrektor poprawczaka, który uważa pracę za najlepszą formę resocjalizacji. Coś w tym jest. Pożyteczne zajęcie pozwala odpocząć głowie od problemów i odwodzi od głupich pomysłów. Dzięki zaangażowaniu i znakomitej pracy wychowanków pszczyńskiego poprawczaka, pacjenci Szpitala Joannitas mają do swojej dyspozycji naprawdę piękny ogród. Podobnie jak pracująca młodzież, my również nie możemy doczekać się kolejnych efektów współpracy.

Może Cię zainteresować: https://epultusk.pl/jak-wyglada-samodzielna-edukacja-dziecka/.