Chociaż od kilku dobrych lat Polska jest w stanie niżu demograficznego, to żłobków i przedszkoli niezmiennie brakuje niemal w całym kraju. Nic więc dziwnego, że każda tego typu inwestycja budzi zainteresowanie. Na terenie gminy Pszczyna wkrótce powstaną dwa duże przedszkola. Co więcej, miasto szykuje się do budowy Parku Kulturowego, w którym będzie można aktywnie spędzać czas z rodziną.

Przedszkola na 150 dzieci nowym nabytkiem gminy

Budowę nowych przedszkoli zaplanowano w dwóch miejscowościach na terenie gminy — w Czarkowie i Studzienicach. Obie inwestycje mają się zakończyć oddaniem do użytku nowoczesnych, świetnie wyposażonych placówek. Jak zapewnia burmistrz Pszczyny, w nowych przedszkolach będą panowały świetne warunki do rozwoju. Na osobną uwagę zasługuje fakt, że w każdym z przedszkoli znajdzie się aż 150 miejsc dla dzieci. W sumie aż 300 przedszkolaków z okolicy będzie mogło przychodzić na zajęcia. Ta informacja z pewnością ucieszy rodziców. Wygląda na to, że po zakończeniu inwestycji, miejsc w przedszkolach nie zabraknie!

Pszczyna inwestuje

Przedszkola w gminie to jedna z większych inwestycji, ale nie jedyna. Koszt budowy przedszkoli sięgnie 20 mln zł, natomiast głośno jest o jeszcze jednym przedsięwzięciu. Pszczyna dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się do realizacji Parku Kulturowego. Obecnie urzędnicy analizują wyniki sondy przeprowadzonej wśród mieszkańców gminy. Park Kulturowy ma być dużym miejscem rekreacyjnym, zachęcającym dzieci i dorosłych do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Pszczyna bez wątpienia się rozwija. Być może gminie wystarczy pomysłów również na to, by wesprzeć kultowy hotel PTTK w Pszczynie. Właściciel obiektu ogłosił niedawno, że hotel zawiesza działalność.