Warsztaty utrzymane w nurcie folklorystycznym działają w Pszczynie już od 2 października i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, a wstęp na nie jest zupełnie bezpłatny, ponieważ zrealizowano je w ramach projektów Budżetu Obywatelskiego. Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na organizowane w mieście warsztaty? Podpowiadamy!

Duch folkloru w Klubie 13

Warsztaty folklorystyczne rozpoczęte w październiku potrwają aż do grudnia, dlatego jest szansa, by Twoje dziecko dołączyło do gromadki małych artystów. Zajęcia prowadzą dwie osoby, organizując dzieciom czas w bardzo interesujący sposób! Dzieci mają okazję śpiewać co sił, wytańczyć się i poznawać ciekawostki z historii regionu, w którym żyją.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00, więc spokojnie zdążycie się wyspać. Z kolei Klub 13 mieści się przy ulicy Bednarskiej w Pszczynie. To idealna okazja, by nie siedzieć w domu, a zamiast tego dobrze rozpocząć dzień. Zajęcia trwają 1,5 godziny.

Co dają dzieciom warsztaty w grupie?

Być może świadomie nie zapisaliście swoich dzieci na warsztaty folklorystyczne z tego względu, że po prostu się nie interesują tym tematem. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku takich zajęć przede wszystkim chodzi o rozwijanie umiejętności społecznych i czas spędzony w grupie.

Dzieci, podobnie jak dorośli, mają różne charaktery. Bez względu na to, czy dziecko jest ekstrawertykiem, czy introwertykiem, potrzebuje mieć przyjaciół i w pewnym stopniu chce uczestniczyć w życiu społecznym. Pandemia koronawirusa w dużym stopniu odebrała tę możliwość dzieciom, dlatego zajęcia dodatkowe są świetną okazją do nadrobienia zaległości.
Warsztaty w małych grupach to szansa na poznanie nowych przyjaciół, szansa na pokazanie swoich umiejętności i wreszcie szansa na rozwój. Twoje dziecko początkowo może być niechętne takim spotkaniom. Warto wtedy porozmawiać i wyjaśnić, jakie korzyści wiążą się z tego typu zajęciami.

Jeśli nie uda Wam się zapisać na warsztaty folklorystyczne, spróbujcie skorzystać z innych, które z pewnością będą organizowane w Pszczynie w przyszłości.