Pierwsze minusowe temperatury tej jesieni przyniosły efekt w postaci śniegu. Opady śniegu z pewnością ucieszyły najmłodszych, a dorosłych sprowokowały do zadania corocznego pytania: co z odśnieżaniem ulic w mieście? Ratusz podkreślił, że służby są już gotowe na sezon. Poinformowano również, jakie służby będą pełnić pieczę nad poszczególnymi drogami w gminie.

10 pługopiaskarek wyruszy na ulice Pszczyny

Gmina podpisała umowę z firmą SAKEM 10 dni temu. Przedsiębiorstwo z Łazisk Górnych, odpowiedzialne za odśnieżanie ulic na terenie gminy, jest już w pełni gotowe do działania. W tym sezonie o przejezdność pszczyńskich ulic zadba 10 pługopiaskarek. W pierwszej kolejności odśnieżane będą najbardziej uczęszczane ulice. Urzędnicy podkreślają jednak, że jest różnica między drogami powiatowymi, wojewódzkimi i krajowymi. Gmina Pszczyna odpowiada jedynie za drogi gminne. Należy więc mieć na uwadze, że gmina nie odpowiada za wszystkie drogi, z których na co dzień korzystają mieszkańcy Pszczyny. Warto również podkreślić, że za odśnieżanie dróg prywatnych odpowiadają ich właściciele.

Internauci już żartują z drogowców

Zimowy paraliż ulic jest już polską tradycją, a wyrażenie „zima zaskoczyła drogowców” stało się żartem zrozumiałym dla wszystkich Polaków. I chociaż zima jeszcze w tym sezonie nie pokazała, na co ją stać, internauci już żartują obie z drogowców. Złośliwcy twierdzą, że oto rozpoczął się sezon na pług w rowie. Inni z kolei dzielą się zdjęciami i filmikami z różnych rejonów Polski, gdzie atak zimy zaskoczył… kierowców. Niektóre nagrania rzekomo przedstawiające Polskę pochodzą często z innych krajów i dotyczą zimy sprzed lat. Warto więc przeglądać tego typu treści z dystansem.

A jeśli chcecie uciec przed zimą, zajrzyjcie na stronę: https://radiobrazylia.pl/uciekajac-przed-zima-czyli-gdzie-na-cieply-urlop-w-styczniu/.