W dniu wczorajszym policja zatrzymała trzech kierowców, którzy nie potrafili dostosować swojej prędkości do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Każdy z nich przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało natychmiastowym odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdów na okres trzech miesięcy. Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu – pamiętajcie o bezpieczeństwie na drodze!

Policjanci z Pszczyny bardzo poważnie traktują kwestię bezpieczeństwa na drogach. Ich działania są skoncentrowane na wyeliminowaniu z ruchu tych kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stanowią zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Właśnie wczoraj, w miejscowości Łąka, stróże prawa odebrali uprawnienia do prowadzenia pojazdów trzem osobom, które swoją brawurową jazdą znacznie naruszyły przepisy.

Pierwszym z nich była 23-letnia kobieta kierująca samochodem marki Seat. Funkcjonariusze zatrzymali ją na drodze wojewódzkiej numer 939, gdzie jej prędkość wynosiła aż 106 km/h, mimo obowiązującego tam limitu 50 km/h.

Uprawnienia stracił również 68-letni kierowca Toyoty. Mężczyzna ten, kilka minut przed godziną 18, osiągnął prędkość 109 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Ostatnim z zatrzymanych był 45-letni kierowca pojazdu marki SsangYong, który także lekceważył obowiązujące przepisy. Pomiar prędkości jego pojazdu wykazał aż 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.