Prezentując kolędy, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” dał występ w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Był to początek trzykoncertowej serii wydarzeń muzycznych dedykowanych świętom Bożego Narodzenia edycji 2023, z których jedno już za nami. Przed nami jednak jeszcze dwa kolejne koncerty świąteczne oraz tradycyjny koncert noworoczny, który jak co roku odbędzie się pierwszego dnia stycznia.

W grudniu, od lat już uznawane są za tradycję, koncerty świąteczne mają miejsce w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Te wydarzenia cieszą się ogromnym powodzeniem wśród publiczności, co skutkuje błyskawicznym wyprzedaniem biletów.

Koncert świąteczny prezentowany przez zespół „Śląsk” rozpoczął tegoroczną serię świątecznych wystąpień muzycznych. Drugi koncert, który odbędzie się 9 grudnia, będzie pełen muzyki Mozarta oraz tańców z różnych stron świata. Natomiast w koncercie trzecim, planowanym na 16 grudnia, usłyszymy między innymi „Śpiewy aniołów” Adama Wesołowskiego dla orkiestry smyczkowej, „Serenadę na orkiestrę smyczkową” Mozarta oraz „Zimę” z cyklu „Cztery pory roku” Vivaldiego.

Na zakończenie każdego z koncertów odbywa się losowanie najnowszych publikacji wydanych przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie, a także umożliwia się uczestnikom nawiązanie kontaktów i rozmowy podczas towarzyskiego spotkania w westybulu.