Właściciele sklepików szkolnych w Pszczynie w końcu doczekali się wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej. Nabór wniosków ruszył 23 lipca. Poznaj szczegóły przyznawania dofinansowania.

Dotacje dla właścicieli sklepików szkolnych

Nabór wniosków o uzyskanie dofinansowania dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców ruszył 23 lipca i potrwa do 30 września. Wnioski należy składać elektronicznie do Powiatowego Urzędu Pracy. To ważne, by wniosek był przekazany drogą elektroniczną, ponieważ tradycyjne, papierowe wnioski w ogóle nie będą rozpatrywane. Dofinansowanie jest skierowane do przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność w dniu 30 września 2020 roku.

Wsparcie do 5 tysięcy złotych

Mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy, czyli wszyscy właściciele sklepików szkolnych, mogą uzyskać maksymalnie 5000 zł w ramach wsparcia z budżetu Tarczy Antykryzysowej. Biorąc pod uwagę, że jest to drugie wsparcie od początku pandemii, kwota wydaje się…mała.


Warto zaznaczyć, że właściciele sklepików szkolnych nie zarabiają praktycznie od roku. A czynsz trzeba przecież płacić. Czy 5000 zł wystarczy na koszty prowadzenia biznesu i na utrzymanie? Oczywiście nie, ale można również utrzymywać, że lepsze takie wsparcie, niż żadne.


Podkreślamy, że przedsiębiorcy, którzy uzyskali wsparcie wiosną 2020 roku, również mogą starać się o dofinansowanie podczas obecnego naboru. Podstawą do udzielenia wsparcia jest spadek przychodów. Maksymalna kwota wsparcia jest przyznawana przedsiębiorcom, którzy odnotowali 40-procentowy spadek przychodów.