Tapster Pub to prawdopodobnie najpopularniejszy lokal gastronomiczny w Pszczynie. Na pyszne jedzenie w klimatycznej, rockowej restauracji chętnie zatrzymują się również turyści. Wielu z nich specjalnie zjeżdża z trasy na smaczny przystanek. Znakomitą passę lokalu zakłóciła pandemia i kara od sanepidu.

Akcja OtwieraMY i najazd policji na restaurację w Pszczynie

O tym wydarzeniu w Pszczynie było naprawdę głośno. W lutym tego roku zrozpaczeni właściciele wielu restauracji w Polsce postanowiło otworzyć lokale dla klientów, mimo oficjalnego zakazu rządu. Kilku odważnych restauratorów ponownie zaczęło witać gości, co zapoczątkowało szereg kar i kontroli z sanepidu. Niektóre restauracje były zgłaszane przez samych klientów, co trudno racjonalnie wyjaśnić.

Sanepid wybrał się na kontrolę również do lokalu Tapster Pub, który także był otwarty mimo obostrzeń. Właściciel otrzymał karę administracyjną i być może ta sytuacja nie byłaby szeroko komentowana w mediach, gdyby nie eskorta kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze mieli pilnować bezpieczeństwa dwóch pracownic sanepidu, zupełnie jakby w Tapster Pubie zebrała się zorganizowana grupa przestępcza. Tymczasem w lokalu znajdowało się zaledwie kilka osób. Wszystkich wylegitymowano.

Sanepid umorzył sprawę

Właściciel Tapster Pub opublikował niedawno post, w którym poinformował o decyzji sanepidu. Sprawa została umorzona i lokal nie musi płacić kary nałożonej podczas słynnego najazdu w lutym. Dzięki temu pieniądze, które udało się zebrać w ramach wsparcia Tapster Pub, mogły pójść na szczytny cel.

Decyzją obserwujących Tapster Pub na Facebooku kwota sięgająca prawie 5000 zł trafiła na zbiórkę Filipa Cholewy chorującego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Sprawa ma więc podwójnie pozytywny finał.

Pozostaje tylko pytanie, jaki był cel wysyłania kilkunastu radiowozów. Za tę bezzasadną interwencję zapłacono z pieniędzy podatników. Poza tym wszystkie siły były na czas interwencji w Tapster Pub wyłączone z użycia, więc osoby, które w tym czasie potrzebowały pomocy, mogły jej nie otrzymać.