Pszczyński szpital nie kojarzy się ludziom najlepiej, jednak trwają prace, by ten stan rzeczy zmienić. Placówka zakupiła nowy sprzęt, który ma pomóc w lepszej diagnostyce chorób i dolegliwości. Szpital zmienił także nazwę i zapowiedział lepszą komunikację z pacjentami poprzez założenie profilu na Facebooku.

Nowoczesny sprzęt przybył do szpitala w Pszczynie

Rezonans magnetyczny, tomograf, 2 aparaty rentgenowskie oraz aparatura do badań USG to nowe nabytki pszczyńskiego szpitala. Instalacja nowego sprzętu została połączona z drobnymi modernizacjami sal. Pacjenci będą dzięki temu mogli odbywać badania w przyjemnym, relaksującym otoczeniu.

Nowy sprzęt diagnostyczny z pewnością przysłuży się lokalnym pacjentom zmagającym się z długim czasem oczekiwania na badania. Dzięki tomografowi i aparaturze USG będą możliwe dokładne badania, dające doskonały obraz ewentualnych nieprawidłowości. To z kolei ma wpływ na tempo i prawidłowość postawionej diagnozy i dopasowanie odpowiedniego sposobu leczenia. Bez wątpienia jest to więc dobra informacja.

Nowa nazwa i profesjonalna strona na Facebooku

Szpital w Pszczynie postanowił zadbać również o naprawę opinii, które dotychczas nie były najlepsze. W związku z tym zmieniono nazwę placówki. Szpital Joannitas ma nawiązywać do kilkusetletniej tradycji placówki medycznej założonej przez zakon Joannitów. Jak zapowiadają władze szpitala, zmiana nazwy jest przypieczętowaniem zmian w szpitalu. Być może zaplanowano więcej modernizacji mogących zmienić oblicze okrytej złą sławą placówki.

Szpital Joannitas wkrótce będzie dostępny na Facebooku. Profil ma służyć lepszej komunikacji między pacjentami a szpitalem, ale oczywiście wizyty poprzez portal społecznościowy nie będzie można umówić. Na stronie znajdą się pewnie ogłoszenia i wskazówki dotyczące funkcjonowania szpitala, co ułatwi pobyt i wizyty przyszłym i obecnym pacjentom. Będzie również sporo miejsca na wystawianie własnych komentarzy i opinii, które w założeniu mają być pomocne dla rozwoju pszczyńskiej placówki medycznej.