Za nieco ponad dwa tygodnie w Pszczynie pojawi się znany i ceniony pisarz Szczepan Twardoch. Autor jest twórcą powieści, które szczególnie przypadną do gustu mieszkańcom Śląska. Laureat licznych nagród, powód wielu dyskusji i ciekawa osoba — Szczepan Twardoch będzie w Pszczynie już 17 września.

Bezpłatne spotkanie w Pszczyńskim Centrum Kultury

Spotkanie autorskie ze znanym twórcą jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W związku z tym wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Każdy chętny może się pojawić, a z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w Pszczynie jest wielu czytelników Twardocha.

Spotkanie autorskie z pisarzem odbędzie się 17 września o godzinie 18:00 w Pszczyńskim Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na pandemię koronawirusa konieczna jest rezerwacja miejsc. Aby to zrobić, należy zadzwonić pod nr 32 447-10-06.

Kim jest Szczepan Twardoch?

Pisarz Szczepan Twardoch jest Ślązakiem i w jego powieściach bardzo często można znaleźć odniesienia do tego regionu. Jego twórczość jest przedmiotem licznych dyskusji, co nie przeszkodziło krytykom w pozytywnej ocenie artystycznego przekazu powieści i opowiadań autora. Twardoch ma na swoim koncie sporo nagród i nominacji, między innymi do prestiżowej nagrody NIKE, którą otrzymał za powieść pt. Morfina. Powieść znalazła się w finale, co jest imponującym wynikiem w przypadku tak prestiżowej nagrody.

Pisarza doceniają również za granicą. W 2016 Twardoch otrzymał nagrodę Brücke Berlin za powieść pt. Drach. Z kolei powieść pt. Król stała się podstawą dla scenariusza serialu na Canal +. Serial o tym samym tytule miał swoją premierę pod koniec 2020 roku.

Najnowszą powieścią pisarza jest Pokora. To historia opowiadająca o synu górnika, który po I Wojnie Światowej znalazł się w Berlinie. Twardoch w swoim najnowszym dziele porusza wiele wątków, między innymi wątek podziałów społecznych, relacji między Polakami i Niemcami, czy historię Śląska. Powieść wydana w 2020 roku odbiła się szerokim echem i zebrała znakomite recenzje.

Jeśli chcecie podyskutować o najnowszej powieści pisarza, zapraszamy na spotkanie 17 września! To będzie jedyna taka okazja. My nie możemy się już doczekać!