O tym, jak niebezpieczne są przejścia dla pieszych, pisaliśmy już nieraz. Tym razem uczestnicy ruchu drogowego mieli dużo szczęścia.

Samochód zatrzymał się, by przepuścić rowerzystkę

Do zdarzenia doszło w piątek (20 sierpnia) w Pszczynie, a dokładniej na przejściu dla pieszych przy ulicy Bielskiej. Kobieta, widząc, że nadjeżdżające auto się zatrzymało, weszła z rowerem na jezdnię. Tymczasem za stojącym przed pasami autem nadjeżdżał inny samochód, który nie zdążył wyhamować i uderzył w tył pojazdu. Uderzenie było silne na tyle, by stojące auto ruszyło z miejsca i uderzyło w przechodzącą kobietę. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i kobieta nie miała szans zareagować.

Nikomu nic się nie stało

Potrącona kobieta szybko otrzymała pomoc. Przewieziona do Szpitala Powiatowego w Pszczynie została poddana koniecznym badaniom. Na szczęście nie wykryto żadnych złamań, a obrażenia kobiety nie są poważne i nie niosą ze sobą trwałych konsekwencji zdrowotnych.

Według ustaleń policji na pasach nie doszło do popełnienia wykroczenia. Zdarzenie zostało określone mianem kolizji. Tym bardziej cieszy nas informacja, że potrąconej rowerzystce nic się nie stało. Warto pamiętać, że w takich sytuacjach osoba poszkodowana nie otrzymuje wsparcia finansowego. Jedyną formą rekompensaty jest odszkodowanie ZUS i renta, ale świadczenia nie są wysokie i bardzo często trudno je uzyskać.

Pamiętajcie, by na siebie uważać! Nie ryzykujcie na pasach, bo nie warto stawiać na szali własnego zdrowia lub życia.