Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Pszczyny, Wodna Wieża, ponownie cieszy się popularnością. Obecnie miejsce to jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale także miejscem, gdzie można zjeść pyszne dania, odpocząć na noc i zrelaksować się w SPA.

Wodna Wieża, ulokowana przy ulicy Kilińskiego w Pszczynie, to architektoniczne dzieło modernizmu, które powstało w latach 20. XX wieku. Głównym celem jej powstania było utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w sieci miejskich wodociągów, wybudowanej pod koniec XIX wieku. Budowlę wzniósł lokalny przedsiębiorca – firma „Fundament”, prowadzona przez braci Gryczów.

Od 2006 do 2010 roku prywatni inwestorzy, rodzina Kaniów, podjęła się prac renowacyjnych nad zabytkową budowlą, współpracując w tym zakresie z konserwatorem zabytków. W wyniku tych działań w obiekcie powstała restauracja o wdzięcznej nazwie „Wodna Wieża”.

To właśnie ta restauracja zdobyła tytuł najlepszego lokalu gastronomicznego w kraju. W 2018 roku, podczas ósmej edycji konkursu „Poland 100 Best Restaurants”, „Wodna Wieża” została uznana za najlepszą restaurację w Polsce.