Wszystko jest już gotowe na Pszczyńską Biesiadę Międzyosiedlową – Laba Pszczyńsko, której data to sobota, 6 lipca. Organizatorami tego święta są cztery osiedla z Pszczyny, a mianowicie: Kępa, Piastów, Siedlice i Śródmieście. Dzieci i młodzież będą mogły cieszyć się programem rozpoczynającym o południu, w którym znajdą się Holi – znane jako święto kolorów, animatorzy oraz strefa dmuchańców. Zaplanowano również koncerty, demonstracje kulinarne i zestaw tanecznych zabaw inspirowanych klimatem wesela.

Święto kolorów zostanie umieszczone w harmonogramie pomiędzy 13:00 a 17:00, podczas którego co pół godziny nastąpi wystrzał barwnych proszków.

Zofia Masny-Klimczak, znana z XI edycji programu MasterChef jako jedna z półfinalistek, poprowadzi pokazowe gotowanie. Wszystko to będzie miało miejsce podczas trwania imprezy, podczas której nie zabraknie bezpłatnej strefy dmuchańców. Odbędą się także gry, zabawy, animacje i konkursy z nagrodami. Będzie można skorzystać z wesołego miasteczka z karuzelami oraz obejrzeć pokazy służb mundurowych, takich jak Policja czy Straż Pożarna. Zadbają oni o to, aby uczestnicy imprezy mogli skosztować smakowitej kuchni i grillowanych potraw – za to odpowiada restauracja Warownia Pszczyńskich Rycerzy. W tym roku tematem przewodnim imprezy jest klimat weselny. Konkursy z nagrodami dla dorosłych i dzieci będą prowadzone przez cały czas trwania wydarzenia. Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce!