Z dużą radością informujemy, że miasto Pszczyna po raz dwudziesty będzie gospodarzem Jarmarku Świątecznego. Wydarzenie to odbędzie się w centralnym punkcie miasta, na rynku, w dniach od 15 do 17 grudnia. Ale co właściwie przewidziano na te dni?

Organizatorzy tego wydarzenia, którzy wzięli na siebie zadanie zapewnienia niezapomnianych wrażeń dla wszystkich uczestników, nie szczędzą atrakcji. Nie zabraknie tradycyjnych elementów, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, takich jak koncerty muzyki świątecznej, karuzele dla najmłodszych czy żywa szopka. Po rocznej przerwie powraca również lodowisko oraz zachwycające iluminacje. „Różnorodność stoisk zapewni atmosferę świąt i pomoże w znalezieniu idealnego prezentu” – deklarują organizatorzy. Za organizację odpowiadają: Urząd Miejski w Pszczynie – Referat Promocji, Pszczyńskie Centrum Kultury, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Miejski Zakład Zieleni.

Szczegółowy program Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego

Piątek, 15 grudnia

10:00-20:00 – Karuzele dla dzieci całkowicie bezpłatne (przerwa technologiczna od 13:00 do 15:00)

11:00-20:00 – Stoiska z regionalnymi produktami, wyrobami ręcznej roboty oraz ofertą gastronomiczną

17:45-18:00 – Występ młodzieżowego chóru „Per Spasso”

18:00-19:00 – Oficjalne otwarcie Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego, prezentacja siódmego tomu Kronik Pszczyńskich i wspólne kolędowanie z Zespołem Regionalnym Pszczyna, Zespołem Integracyjno-Folklorystycznym Folkowianie oraz młodzieżą z pszczyńskich szkół

19:00 – 20:00 – Koncert świąteczny w wykonaniu Basi Giewont pod tytułem „Na kolędową nutę”