15 grudnia, w piątek, do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Pszczynie zawitały dzieci z przedszkola „Chatka Małolatka” z Tychów. Niosły ze sobą radosne jasełka i prezenty dla seniorów, które przemieniły ten dzień w wyjątkowe święto. Tego dnia mnóstwo uśmiechów rozjaśniło twarze najstarszych mieszkańców Zakładu.

Jednak to nie była jedyna okazja, aby seniorzy mogli cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Dzień wcześniej, społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół numer 2 w Pszczynie zorganizowała wyjątkowe spotkanie. To właśnie podczas tej uroczystości, pełnej kolęd i prezentów, młodzież pokazała swoje zaangażowanie i troskę o starsze osoby.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy pszczyńskim szpitalu, dzięki tym czynnościom, stał się miejscem pełnym ciepła i radości. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu młodych ludzi i ich pedagogów.

Starosta Pszczyny, Barbara Bandoła, z wielką wdzięcznością podkreśliła znaczenie tych wydarzeń dla seniorów. Przekazała swoje podziękowania dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom za ich hojność i gotowość do dzielenia się szczęściem. Dodała również, jak ważne jest to, że pamiętają oni o osobach starszych, schorowanych i samotnych w tym wyjątkowym czasie.