W prestiżowym konkursie „Edukacja regionalna w szkole”, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, zwyciężył Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki z Pszczyny. To już XIV edycja tego konkursu, a uczniowie pszczyńskiego Rolniczoka pokonali konkurencję i zdobyli najwyższe laury.

Nagrody zostały wręczone 5 czerwca na uroczystości odbywającej się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie. W czasie tej ceremonii, uczniowie prezentowali zespołowo swój projekt i etiudę słowno-ruchową. Dodatkowo, wzięli udział w grze terenowej, gdzie również osiągnęli najlepszy wynik.

Zwycięski zespół składał się z ośmiu uczniów z różnych klas i kierunków, którzy pracowali pod czujnym okiem dr Natalii M. Ruman: Martyna Blacha (3LOB – pedagog społeczny), Bartosz Gretka (4Ti – technik informatyk), Adrian Makuch (3LOB – pedagog społeczny), Mariola Michalik (2LOB – pedagog społeczny), Hanna Pławecka (2LOB – pedagog społeczny), Angelika Przystał (3LOB – pedagog społeczny), Emilia Stencel (2LOB – pedagog społeczny) oraz Zofia Wojtak (3LOB – pedagog społeczny).

Szkoła skierowała wyrazy wdzięczności do wielu instytucji i osób, które pomogły w realizacji tego wieloetapowego projektu. Wśród nich znalazły się: Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Koło Gospodyń Wiejskich, Skansen oraz Zagroda Żubrów, Biblioteka Pedagogiczna w Pszczynie, Parafia pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Starej Wsi, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a także Marianna Kurczab i Jadwiga Szymik, choreograf Marta Klepek i wszyscy inni, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów.