Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, działające na terenie Pszczyny, otrzymało pierwsze partie upominków od Powiatu Pszczyńskiego. Słodycze i odblaski zostały zakupione specjalnie dla krwiodawców, którzy biorą udział w organizowanych przez Centrum akcjach plenerowych.

Powiat Pszczyński jest długoterminowym partnerem publicznej służby krwi, konsekwentnie wspierając jej działania poprzez oferowanie drobnych prezentów dla osób oddających krew. Celina Kielan, reprezentująca Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w Pszczynie podkreśla, że każdy dodatkowy upominek wywołuje uśmiech na twarzy krwiodawców. Dodaje, że takie gesty pokazują ich zaangażowanie i poświęcenie, co jest niezmiernie ważne.

Kolejne paczki z upominkami dotarły do pszczyńskiej stacji krwiodawstwa 16 lutego. To właśnie tam trafiają prezenty od Powiatu Pszczyńskiego. Wszystko to, by docenić krwiodawców podczas dwóch pierwszych akcji plenerowych tego roku. W imieniu powiatu prezenty przekazali: przewodniczący Rady Powiatu – Paweł Sadza, wicestarosta – Damian Cieszewski, członek Zarządu Powiatu – Grzegorz Wanot oraz sekretarz powiatu – Szymon Sekta.

Damian Cieszewski, wicestarosta Powiatu Pszczyńskiego, mówi, że Oddział Terenowy w Pszczynie jest jednym z najbardziej dynamicznych w regionie. Co miesiąc około 900 osób oddaje tam krew. Tylko w zeszłym roku udało się zebrać prawie 4800 litrów krwi, a dodatkowo podczas akcji „Motoserce” zebrano 376 litrów. Wszystko to dzięki poświęceniu i altruizmowi dawców, których bezinteresowna pomoc jest nieoceniona.