Problem pedofilii w społeczeństwie jest bardzo duży, chociaż na co dzień można nie zdawać sobie z tego sprawy. Policyjne raporty wprawiają w przerażenie i niestety nie wszyscy przestępcy seksualni znajdują się w areszcie. Zdecydowana większość wciąż żyje wśród nas. Przekonała się o tym 13-letnia dziewczynka z powiatu pszczyńskiego, gdy 35-letni pedofil pojawił się pod szkołą podstawową.

Mężczyzna napadł na 13-latkę

Uczniowie i nauczyciele jednej ze szkół podstawowych w powiecie pszczyńskim nie spodziewali się żadnego zagrożenia. Był zwykły dzień tygodnia i wszyscy zmierzali do swoich obowiązków. Niestety, 13-letnia mieszkanka powiatu nie miała szczęścia. Dziewczynkę zaczepił 35-letni mężczyzna, który pojawił się blisko niej zupełnie niespodziewanie. Mężczyzna dopuścił się molestowania seksualnego. Niedługo później na miejsce wezwano policję. Zatrzymano 35-latka, który obecnie znajduje się w areszcie tymczasowym. Za molestowanie dziewczynki może otrzymać nawet 12 lat więzienia.

Chrońmy swoje dzieci

Większość pedofilów tworzy foldery ze zdjęciami małoletnich osób, by czerpać satysfakcję z ich oglądania. Wbrew pozorom zdjęcia te nie pochodzą z nielegalnych źródeł, a zazwyczaj z mediów społecznościowych. Zdjęcia dzieci udostępniają sami rodzice, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. W związku z tym lepiej uważać na to, co publikuje się w sieci. Warto również uczulić dzieci na podejrzane zachowania dorosłych. Jak widać, spotkanie z pedofilem może zdarzyć się dosłownie wszędzie — w szkole, w sklepie, a nawet po drodze do domu. Jeśli dziecko odpowiednio zareaguje, wystraszy pedofila, zanim ten zdąży zrobić coś, co na zawsze pozostanie w pamięci dziecka. Chrońmy swoje dzieci, gdyż molestowanie seksualne pozostawia cień na całym dorosłym życiu.