Podobnie jak w zeszłym roku, również obecnie zdecydowano się na zorganizowanie w Pszczynie półkolonii dla dzieci. Według szacunków wynika, że z zajęć zorganizowanych na terenie miasta skorzysta około pół tysiąca dzieci.

Czym są półkolonie?

Wakacje to w założeniu radosny dla dzieci czas, kiedy są wolne od szkoły i mogą bez końca oddawać się zabawie. W praktyce jednak dzieci nudzą się w wakacje, a co więcej, wielu pracujących rodziców nie ma możliwości, by zorganizować swoim pociechom tak dużą ilość czasu wolnego. Z pomocą przychodzą półkolonie, które są inicjatywą miejską.
Dzieci podczas półkolonii nie muszą nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy, że w określonych godzinach udadzą się do miejskiego centrum kultury, by spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły. Dzieci są pod opieką animatorów, czyli osób prowadzących zajęcia w czasie półkolonii. Dzięki temu dzieci spędzają czas w sposób ciekawy i zorganizowany. Mają kontakt z rówieśnikami i absolutnie nie ma tuta miejsca na nudę! Warto zaznaczyć, że zajęcia w ramach półkolonii są bezpłatne — każde dziecko może w nich uczestniczyć.

Półkolonie w Pszczynie

Pszczyna organizowała półkolonie dla dzieci już w poprzednich latach. Pszczyńskie Centrum Kultury stanęło na wysokości zadania, angażując w zajęcia mnóstwo interesujących instytucji, między innymi Skansen w Pszczynie, Ośrodek Sportów Wodnych, Pokazową Zagrodę Żubrów, czy też Muzeum Prasy Śląskiej. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu i maksymalnemu wykorzystaniu dostępnych w mieście atrakcji dzieci zyskują szansę na spędzenie naprawdę ciekawych wakacji. Maluchy poznają nowe formy aktywności, nawiązują nowe przyjaźnie i uczą się, jak skutecznie walczyć z nudą.
Półkolonie to także ulga dla rodziców, którzy bardzo często nie mogą sobie pozwolić nawet na dwutygodniowy urlop w sezonie letnim. Dzięki zajęciom organizowanym w mieście rodzice mogą spokojnie zajmować się pracą, wiedząc, że dziecko nie siedzi w domu same i znudzone, gdyż nuda potrafi być źródłem głupich pomysłów.