Na portalu Pless.pl przeczytaliśmy o ogłoszeniu przetargu na budowę dwukabinowej, automatycznej toalety publicznej, która ma stanąć przy ulicy Chrobrego w Pszczynie. Mieszkańcom w większości spodobał się ten pomysł, ale pojawiają się głosy zaniepokojone monetowym systemem płatności.

Nowoczesna toaleta publiczna stanie w Pszczynie


Obecność publicznych toalet w przestrzeni miejskiej to jednak istotna rzecz. Obecność nowoczesnej, higienicznej i bezpiecznej pod względem sanitarnym toalety to dobra informacja. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę dwukabinowej toalety publicznej, która stanie przy ulicy Chrobrego.

Według wstępnych ustaleń toaleta ma mieć wymiary 3,5 m x 2,2 m. Jedna z kabin będzie przystosowana do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Warto również wspomnieć o automatycznym działaniu obu kabin, które będą bezdotykowe i samoczyszczące.

Muszle wykonane ze stali nierdzewnej, bezdotykowe dozowniki na mydło, automatyczne spuszczanie wody, sprawny system automatycznego dezynfekowania i czyszczenia całej powierzchni kabiny sprawiają, że z toalety będzie się korzystało wygodnie i bezpiecznie. Nie sposób nie zauważyć, że publiczna toaleta spełnia wymogi sanitarne związane z pandemią koronawirusa.

Wygląda na to, że publiczna toaleta przy Chrobrego będzie bardzo nowoczesna i wyjątkowo, jak na toalety publiczne, czysta. Internauci zauważyli w tej nowoczesności jeden problem. Toaleta będzie płatna za pośrednictwem automatu na monety.


Ludzie nie noszą przy sobie pieniędzy


Internauci słusznie zauważyli, że obecnie mało kto korzysta z gotówki. W końcu takie były zalecenia przy wybuchu pandemii. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do wygodnego płacenia kartą, dlatego dziwi, że w tak nowoczesnym planie publicznej toalety nie uwzględniono tej możliwości.

Jak na razie nie wszystko stracone. Po wyborze firmy odpowiedzialnej za realizację projektu przyjdzie czas na szczegółowy plan realizacji. Być może osoby decyzyjne również zauważą problem z płatnością i zdecydują się dodać do kabin możliwość płatności kartą.