Nocny Bieg po Pszczynie to znana mieszkańcom inicjatywa zorganizowana na rzecz miejskiego hospicjum. Mieszkańcy Pszczyny łączą swoje siły i biegną, by pomóc innym. W tym roku bieg rozpocznie się 9 października o godzinie 19:00. Dowiedz się, jak można wziąć udział w wydarzeniu!

Nocny bieg lub nocny marsz — każdy może wziąć udział w wydarzeniu

Nocny Bieg po Pszczynie został tak zaprojektowany, by każdy mógł wziąć w nim udział. Jedna trasa jest dla biegaczy, a druga dla miłośników Nordic Walking. Obie trasy mają długość około 7 km. Biegacze startują równo o 19, a grupa maszerująca startuje o 19:10.

Świetna atmosfera i szczytny cel sprawiają, że każdy będzie miał siłę i ochotę, b dotrzeć do mety. Na najlepszych czekają puchary! Każdy uczestnik bez względu na wynik otrzyma ręcznie wykonany medal, który będzie świetną pamiątką szlachetnego biegu.

Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest wykupienie cegiełki na rzecz hospicjum poprzez zarejestrowanie się na stronie mktime.pl. Chętni mają czas na zgłoszenie się do 4 października. Regulamin biegu dostępny jest na podanej wyżej stronie internetowej. Chętni mogą zakupić sobie okazjonalną koszulkę i ubrać ją na bieg.

Klimatyczny bieg w świetle pochodni

Wyznaczona trasa biegnie przez pszczyńską starówkę, klimatyczne uliczki i park. Bieg będzie zatem przyjemny, zwłaszcza że trasę oświetlą pochodnie, a przystanki urozmaicą specjalnie przygotowane na ten cel atrakcje przygotowane przez lokalnych artystów.

Energii dodaje fakt, że bieg odbywa się w szlachetnym celu, a obok znajdują się równie zaangażowani w pomoc ludzie. To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę, która sprawia, że Nocny Bieg po Pszczynie cieszy się tak dużym zainteresowaniem każdego roku. Ani chłodne wieczory, ani zmęczenie nie są w stanie powstrzymać ludzi, którzy chcą podzielić się światem swoją energią i dobrem. Nie bój się do nich dołączyć!