21 marca to data oznaczająca początek kalendarzowej wiosny. Ta pora roku niesie za sobą promienie słońca, wzrost temperatury i atmosferę pełną wiosennego ożywienia, która niestety może skusić niektóre osoby do zbyt entuzjastycznej jazdy samochodem. Tak właśnie zdarzyło się pewnemu młodemu kierowcy, który na początku dnia uległ pokusie i przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, co doprowadziło do utraty przez niego uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W czwartkowe poranki, krótko po godzinie 8:00, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego postanowili przeprowadzić kontrolę kierowcy Renault. Mężczyzna ten, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, niestety zasłużył na to przez swoje wykroczenie – jechał bowiem z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym. W konsekwencji, policjanci musieli nałożyć na niego sankcję przewidzianą przez prawo – mandat karny wynoszący 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktów karnych.

Ponadto, młody kierowca został zmuszony do „pożegnania” się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli jednak postanowi kontynuować jazdę bez odpowiednich uprawnień, okres ten będzie musiał zostać wydłużony do sześciu miesięcy. Kolejne złamanie przepisów i jazda bez prawa jazdy skończą się dla niego utratą uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Policja chciałaby przypomnieć, że siedząc za kółkiem samochodu, odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za to innych uczestników ruchu drogowego. Brawurowa jazda i ryzykowne manewry mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też, zachęcamy wszystkich do przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego.