To zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. W czwartek 16 września w Rudzie Śląskiej świadkowie zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki, który staranował śmietniki, sygnalizację świetlną i zatrzymał się na barierce oddzielającej chodnik od jezdni. Okazało się, że mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dramatyczne chwile niedaleko szkoły podstawowej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mieli dużo szczęścia. W czasie, gdy pijany kierowca ciężarówki taranował otoczenie, na chodniku i jezdni nie było innych uczestników ruchu. Kompletnie pijany mężczyzna wjechał samochodem ciężarowym w okoliczne śmietniki, staranował barierki energochłonne, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i zatrzymał się, uderzając w barierki między jezdnią a chodnikiem.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Świadkowie zdarzenia zauważyli mężczyznę wytaczającego się z szoferki po zderzeniu z barierkami. Kierowca nie był w stanie utrzymać się na nogach, więc szybko zorientowano się, że przyczyną wypadku jest nietrzeźwość kierowcy. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale świadkowie nie pozwolili na to. Pilnowali kierowcy, dopóki na miejscu nie zjawili się funkcjonariusze.

Pijany kierowca to 44-letni obywatel Ukrainy

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą wypadku jest 44-letni obywatel Ukrainy, który od jakiegoś czasu pracuje dla polskiej firmy transportowej. Badanie alkomatem wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kiedy policjanci chcieli dokonać ponownego pomiaru, kierowca nie był w stanie dmuchnąć w alkomat, tak bardzo był pijany.

Policjanci odholowali ciężarówkę na parking, a mężczyzna usłyszał zarzuty, ale dopiero po wytrzeźwieniu. Czeka go wysoka kara grzywny i utrata prawa jazdy. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi również do 2 lat więzienia. O ostatecznej karze zdecyduje jednak sąd.

Wygląda na to, że mężczyzna będzie musiał znaleźć sobie inną pracę. Jak jednak wiadomo, sam jest sobie winien. Mężczyzna miał naprawdę dużo szczęścia, że prowadząc w takim stanie, nie spowodował śmiertelnego wypadku.