Podczas podróży często odkrywamy urok małych sklepów pełnych nietypowych przedmiotów, które wybijają się na tle typowych pamiątkowych placówek. Takie niecodzienne miejsca z pewnością są tworzone z pasją i miłością do rzeczy nietuzinkowych. Szczególnie w Pszczynie możemy natknąć się na miejsca, które sprawią, że poczujemy się jak w magicznym świecie baśni.

Artsento to jedno z takich miejsc, które oferuje asortyment z pogranicza magii i ezoteryki. Wszystkich miłośników kart tarota, szklanych kul czy książek o magii z pewnością ucieszy bogactwo tychże właśnie przedmiotów. Ale prawdziwą perłą tego miejsca są kamienie. Założycielka sklepu, Daria Ziółkowska, sprowadza kamienie szlachetne i półszlachetne z naturalnych obszarów ich występowania, by sprzedawać je w najróżniejszych formach.

W ofercie możemy znaleźć drobne bryłki, ciężkie bryły ametystów czy malachitów, oszlifowane kamienie o różnych kształtach oraz biżuterię stworzoną z tychże minerałów. Daria zapewnia, że zarówno kolekcjonerzy kamieni, jak i osoby chcące za niewielką cenę posiąść coś pięknego i unikalnego znajdą tutaj coś dla siebie.

Biżuteria z kamieni cieszy się ogromnym uznaniem klientów. Dzięki niej można nosić ulubiony minerał przy sobie i cieszyć się jego pozytywnymi efektami. Ale to nie koniec asortymentu Artsento – sklep oferuje również olejki eteryczne, zioła do palenia (np. palo santo), różnorodne kadzidła i kominki do ich palenia, a także drzewka szczęścia czy lustra obsydianowe.

Klienci uwielbiają ten sklep nie tylko za nietuzinkowy asortyment, ale również za wyjątkowy zapach – harmonijną mieszankę aromatów kadzideł i ziół współtworzących niepowtarzalny klimat Artsento.