Właśnie kilka dni temu doszło do sytuacji, która mogła zakończyć się tragedią. Policjanci, st. sierż. Marcin Nadolski i st. sierż. Krzysztof Biłopotocki, byli zajęci obsługą incydentu drogowego, kiedy nagle otrzymali alarmujące zgłoszenie od dyżurnego. Z treści zgłoszenia wynikało, że w niedalekiej odległości od miejsca kolizji, znajduje się osoba na skraju desperacji, zamierzająca odebrać sobie życie.

Bez zastanowienia policjanci udali się na miejsce interwencji. Po dotarciu tam, natychmiast podjęli działania mające na celu pomoc zagrożonej kobiecie. Wprowadzili procedury pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali wsparcie w postaci pogotowia ratunkowego. Nie zapomnieli także o zapewnieniu bezpieczeństwa poszkodowanej – monitorowali jej stan zdrowia aż do przybycia wykwalifikowanej ekipy medycznej.

Dzięki odważnym i odpowiedzialnym działaniom st. sierż. Marcina Nadolskiego oraz st. sierż. Krzysztofa Biłopotockiego z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, udało się uniknąć tragicznego finału. Ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła tragedii.