Każda kobieta jest wyjątkowa, a mieszkanki powiatu pszczyńskiego mają z tego powodu szansę na honorowe odznaczenie. Rusza ósma już edycja konkursu Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej. Dowiedz się o zasadach konkursu!

Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej — kto ma szansę na honorowe odznaczenie?

Pomysłodawcą wydarzenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który co roku organizuje kolejne edycje wyjątkowego konkursu doceniającego mieszkanki regionu. Tym samym Pszczyński Urząd Pracy podkreśla istotną rolę kobiet w rozwoju lokalnej społeczności.

W konkursie Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej mogą wziąć udział mieszkanki powiatu pszczyńskiego. Zgłoszenia mogą wysyłać samorządy, organizacje, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne. Laureatkami konkursu mogą zostać panie, które aktywnie działają na rzecz powiatu pszczyńskiego, zarówno na drodze zawodowej, jak i społecznej. Aby ułatwić zgłaszającym zadanie, utworzono pięć kategorii:

  • Kobieta Społeczna,
  • Kobieta Biznesu,
  • Kobieta Obyczajów i Tradycji,
  • Kobieta Sztuki i Kultury,
  • Kobieta Ziemi Pszczyńskiej.

W jaki sposób można zgłosić kandydatkę do konkursu?

Osoba zgłaszająca ma za zadanie wybrać, do której kategorii chce zgłosić wybraną przez siebie kobietę. Następnie należy wypełnić wniosek, który można znaleźć na stronie: powiat.pszczyna.pl. Wniosek można wysłać mailem na adres: [email protected] lub wydrukować i przesłać pocztą na adres Urzędu Pracy w Pszczynie.

Zgłaszający mają czas do 15 września do godziny 14:00. Przy wnioskach wysyłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego. Zostało zatem niewiele czasu, a byłoby szkoda, gdyby zasłużona mieszkanka powiatu pszczyńskiego nie znalazła się na prestiżowej konkursowej liście.

Laureatki konkursu poznamy już 24 września podczas specjalnej gali, która odbędzie się we wnętrzu Zamku w Pszczynie. Laureatki wybierze specjalna kapituła, wręczając kobietom piękne broszki wzorowane na klejnocie rodu Promnitzów. To wspaniała pamiątka, a samo wyróżnienie z pewnością będzie świetną motywacją do dalszej działalności na rzecz powiatu pszczyńskiego.