Miłośnicy rzeczy wyjątkowych, przedmiotów z historią i w dobrych cenach, powinni szykować się na niedzielny Jarmark Staroci w Pszczynie. Tego typu wydarzenia zdobywają w Polsce coraz większą popularność, jednak wielbiciele targów od lat wiedzą, że jarmarki staroci to kopalnia skarbów. Wystarczy odrobina cierpliwości i czas!

Kolejny Jarmark Staroci w Pszczynie

Pszczyński Jarmark Staroci to wydarzenie corocznie organizowane przez burmistrza miasta oraz Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Targ jest świetną okazją zarówno dla wystawców, jak i wszelkiej maści kolekcjonerów, czy poszukiwaczy dobrych okazji. A jako że targi staroci są obecnie trendem, jest to świetna okazja do promowania Pszczyny. Z targów staroci słynie na przykład Bytom, gdzie wystawcy i kupujący gromadzą się raz w miesiącu. W Pszczynie Jarmark Staroci odbywa się w październiku, w tym roku będzie to niedziela 9 października. Chętni mogą przybywać na pszczyński rynek w godzinach 9:00 – 17:00.

Co można znaleźć na targach staroci?

Moda na przedmioty vintage z pewnością przyczyniła się do wypromowania targów staroci, ale warto zaznaczyć, że jarmarki są skarbnicą rzeczy, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wysokiej jakości, piękne klamki na drzwi? Książki do kolekcji? Stare kosmetyki i magazyny? A może niepowtarzalne meble? To tylko przykłady skarbów, które można upolować na targach staroci. Zdarza się, że wprawny poszukiwacz kupi naprawdę cenną rzecz za niewielkie pieniądze. Co więcej, przedmioty z historią są wyjątkowe, a także lepiej wykonane niż te dostępne w sklepach obecnie. Poza tym wizyta na targu staroci to przygoda!

Warto zobaczyć: https://www.noweinspiracje.pl/styl-vintage-najwazniejsze-zalozenia/.