W tym roku Dni Pszczyny zostaną zastąpione przez Festiwal Moja Pszczyna. Zmiana będzie trwała i nie chodzi tylko o nazwę imprezy, ale również zmianę atrakcji. Mieszkańcy wydają się zadowoleni. Dowiedz się, co przygotowało miasto dla mieszkańców Pszczyny!

Blisko 50 wydarzeń podczas Festiwalu Moja Pszczyna

13 sierpnia rozpocznie się Festiwal Moja Pszczyna. Z tej okazji miasto przygotowało szereg znakomitych atrakcji, spośród których coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli. Tegoroczne wydarzenia będą doskonałą okazją do zaangażowania się w świętowanie. Zaplanowano nie tylko koncerty z rozmaitą muzyką, ale również zawody sportowe i konkursy talentów. Zamiast gwiazd muzyki, na scenie pojawią się mniej znane, ale równie utalentowane osoby, które będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Dodatkowo zaplanowano mnóstwo warsztatów dla dzieci. Mieszkańcy Pszczyny będą mogli również uczestniczyć w spektaklach teatralnych i pokazach filmowych. Sądzimy, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą dla siebie atrakcję, w której będą z chęcią uczestniczyć i którą zapamiętają na długo.

Jeśli chodzi o 13 sierpnia, to warto zaplanować sobie wieczór. Nad akwenem Łąka zorganizowano miejsce do obserwowania spadających gwiazd, bo właśnie tej nocy na niebie będą widoczne! To pierwsze tego typu wydarzenie w Pszczynie.

Festiwal bez koncertów gwiazd — mieszkańcy zadowoleni

Zmiana Dni Pszczyny na bardziej rozbudowany i aktywny Festiwal Moja Pszczyna jest wynikiem uwag ze strony samych mieszkańców miasta. Ludzie mieli już dość koncertów przebrzmiałych gwiazd muzyki, które nie podchodziły poważnie do występów w małym mieście. Dodatkowo koncerty były doskonałą okazją do pijaństwa i niczym więcej. Brakowało atrakcji dla dzieci i dobrego nawiązania do kultury regionu, a przecież o to chodzi w sierpniowej, corocznej imprezie.


Szczegółową rozpiskę wydarzeń znajdziecie na stronie mojapszczyna.pl. Warto się z nią zapoznać, by zarezerwować sobie wolny czas i móc uczestniczyć w wybranych warsztatach, spektaklach, czy koncertach.