Pszczyna się rozwija, a w mieście prowadzone są nowe inwestycje. I chociaż wiele osób chciałoby, by miejskie modernizacje odbywały się szybciej i na większą skalę, to przecież nie od razu Rzym zbudowano. Tym razem nowe elementy zyskała ulica Leśna w Pszczynie, gdzie postawiono nowe latarnie LED.


Większe bezpieczeństwo dla mieszkańców


Burmistrz miasta, Dariusz Skrobol, pochwalił Pszczynę za kolejny już odcinek, na którym wymieniono stare latarnie. Przy ulicy Leśnej stanęło 6 wysokich słupów oświetleniowych z żarówkami LED. To kolejna zmodernizowana okolica, zaraz po ulicy Sybiraków i Studzienickiej. Wkrótce latarnie staną także między innymi przy ulicy Krzywej i Brudnego. To oczywiście nie koniec inwestycji.
Jak argumentuje burmistrz Pszczyny, celem wymiany starych latarni na energooszczędne i nowoczesne, jest nie tylko oszczędność. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo na drogach i komfort mieszkańców.

Dobrze oświetlone ulice istotnie wpływają na poziom bezpieczeństwa mieszkańców, zarówno kierujących autem, jak i poruszających się pieszo. Inwestycja przy ulicy Leśnej pochłonęła blisko 32 tysiące złotych.


Co ciekawe, mieszkańcy ulicy zaznaczają, że doświetlono tylko część stosunkowo długiej ulicy. Czy wobec tego w przyszłości możemy liczyć na to, że nowoczesne latarnie pojawią się także na dalszym odcinku Leśnej? Na razie nic o tym nie wiadomo, ale jak wspominaliśmy wcześniej, inwestycja związana z wymianą latarni nie jest jeszcze zakończona.