Do zdarzenia doszło w Zabrzu na terenie osiedla mieszkaniowego przy ulicy Grunwaldzkiej. Spacerowicze zauważyli przerażający widok w jednym z okien bloku. Po parapecie spacerowało malutkie dziecko. Natychmiast wezwano policję. Okazało się, że dziecko było pod opieką kompletnie pijanej matki.

Dziecko w oknie — to mogło skończyć się tragicznie

Dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia, na miejscu szybko zjawili się policjanci. Okno, w którym pojawiło się małe dziecko, znajdowało się na wysokim parterze. W związku z tym policjanci weszli do mieszkania za pomocą drabiny. Okno było otwarte na oścież. Wypadek był kwestią czasu.

Okazało się, że widoczne na parapecie dziecko to dwuletnia dziewczynka. Strach pomyśleć, jak tragicznie skończyłby się upadek takiego malucha. Dziewczynka była głodna, o czym szybko dała znać policjantom. Funkcjonariuszom łatwiej było się dogadać z dwuletnim dzieckiem niż z matką, która spała na kanapie kompletnie pijana.

Kiedy policjanci obudzili śpiącą matkę, kobieta nadal przebywała w innym świecie. Była kompletnie nieświadoma tego, co dzieje się wokół niej. Nie potrafiła się wysłowić i nie zdawała sobie sprawy, że jej dziecko chodzi po parapecie przy oknie otwartym na całą szerokość…

32-latka usłyszy zarzuty

Policjanci zajęli się dziewczynką na czas decyzji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którego pracownicy zdecydowali o oddaniu dziecka pod opiekę rodziny. Tymczasem matkę dziewczynki, 32-letnią kobietę, czeka sprawa w sądzie.

Kobieta zostanie oskarżona o narażenie swojego dziecka na utratę życia lub zdrowia. Grozi jej za to do 5 lat więzienia. W momencie zdarzenia miała blisko 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Dziecko miało dużo szczęścia, przede wszystkim dlatego, że na osiedlu w Zabrzu pojawili się świadkowie, którzy nie zignorowali widoku małego dziecka w oknie. Taka postawa jest godna naśladowania! Apelujemy do wszystkich potencjalnych świadków zagrożenia życia lub zdrowia innych ludzi, nie bójcie się dzwonić na policję. Czasami tylko to może oznaczać ratunek dla człowieka w niebezpieczeństwie.