Wybudowana w 1928 roku pszczyńska Wodna Wieża dawniej służyła mieszkańcom jako wieża ciśnień. Czasy się zmieniały, ale budynek nigdy nie stał pusty, raz stając się salonem fryzjerskim, a raz rozgłośni radiowej. Prawdziwy okres świetności Wodnej Wieży przypadł na rok 2010, kiedy swoje plany zrealizował jeden z lokalnych przedsiębiorców.

8 lat działania fantastycznej restauracji

Zaniedbana nieco Wodna Wieża w Pszczynie została ponownie otwarta w 2010 roku, kiedy przedsiębiorca Karol Kania zakończył niezbędne remonty. Biznesmen zaplanował, że w tym klimatycznym budynku powstanie restauracja w stylu steampunk i jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Stary zbiornik na wodę zastąpiono dodatkową kondygnacją. Dobudowano klatkę schodową i windę, a odpowiedni wystrój zamienił dawną wieżę ciśnień w jedną z najciekawszych i największych restauracji. O tym miejscu mówiły wszystkie miasta! Niestety, właściciel tego miejsca zmarł w 2018 roku. Rodzina nie miała możliwości lub chęci zajmować się dalej biznesem, w związku z czym restaurację zamknięto.

Nowy właściciel, nowe plany

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku, po czterech latach przerwy, Wodna Wieża znów rozkwitnie. Obecny właściciel wkrótce ma zająć się remontem budynku. Konieczna jest wymiana okien i dachu. Przedsiębiorca zaplanował również przebudowę parterowego tarasu, by miejsca było więcej. Zimą tego roku mają także rozpocząć się prace w środku wieży i jesteśmy bardzo ciekawi, jak zostanie ono zaaranżowane.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że w Wodnej Wieży znów otworzy się restauracja. To z pewnością świetny pomysł na biznes i atrakcja, która przyciągnie mieszkańców miasta i turystów. Nie od dziś wiadomo, że turyści uwielbiają takie perełki, a oryginalny budynek jest świetną okazją do zrobienia modnych zdjęć na profile społecznościowe. W dzisiejszych czasach właśnie to może stać się lepem na turystów. My nie możemy się już doczekać! A Wy pamiętacie restaurację, która działała w pszczyńskiej Wodnej Wieży kilka lat temu?