W jednym z artykułów poruszyliśmy kwestię pszczyńskich milionerów. Dzisiaj zejdziemy trochę na ziemię i przeanalizujemy, jak wygląda rynek pracy z perspektywy mieszkańca nie milionera. Czy w Pszczynie łatwo znaleźć pracę? Jakie mamy szanse na wysokie zarobki? Zapraszamy do czytania!

Zatrudnij się u milionera

Chociaż Pszczyna nie jest dużym miastem, to o pracę nie jest tutaj trudno. Warto zwrócić uwagę na sporą ilość przedsiębiorców, którzy rozkręcając własne biznesy, tworzą miejsca pracy dla mieszkańców Pszczyny i okolic.


W popularnym serwisie OLX znaleźliśmy kilkadziesiąt aktywnych ofert pracy w Pszczynie. Zatrudnienie z łatwością znajdą kelnerzy, budowlańcy, magazynierzy i osoby sprzątające. Nie brakuje również ofert dla rejestratorek medycznych, kierowców i księgowych. Jak widać, bezrobocie nie jest w mieście dużym problemem.


W trudniejszej sytuacji z pewnością są osoby, które kształciły się na takich kierunkach jak prawo, psychologia, czy też chcą pracować w branży artystycznej. Takie osoby mogą zostać zmuszone do znalezienia pracy niezgodnej ze swoim zawodem.

Rzut beretem do Katowic

Pszczyna jest miastem dobrze skomunikowanym z okolicznymi miejscowościami. Dobrym miejscem na poszukiwanie pracy są Tychy i znajdujące się tam zakłady przemysłowe. To właśnie w tego typu miejscach zawsze są miejsca dla chętnych do pracy. Zarobki w fabrykach również nie są najgorsze, chociaż sama praca nie należy do najlżejszych.


Dobre CV i chociaż odrobina doświadczenia pozwolą Ci na przebieranie w ofertach pracy. Jak wynika z dziesiątek ogłoszeń na popularnych portalach ogłoszeniowych, szanse na zatrudnienie ma praktycznie każdy dorosły człowiek, bez względu na wykształcenie. Jedyne, co należy zrobić, to zgłaszać się i próbować! Bardzo często musimy pojawić się na dniu próbnym w różnych miejscach, by ostatecznie wybrać pracę, która będzie nam odpowiadała. Mając na uwadze, jak dużo czasu spędzamy na pracy, warto korzystać z możliwości zmiany miejsca zatrudnienia i nie stać w miejscu.