Centrum Elektromobilności w Pszczynie to fabryka należąca do spółki ZPUE. W nowo otwartej fabryce będą powstawały ładowarki do samochodów elektrycznych, przeznaczone na rynek polski i zagraniczny. 12 września nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki. Mieszkańcy Pszczyny cieszą się na nowe miejsca pracy.

Duży zakład pracy z potencjałem

Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych to polska firma, która zdecydowała się na otworzenie stosunkowo dużej fabryki w Pszczynie. Przedstawicielka spółki przyznała, że spośród dostępnych lokalizacji wybrano właśnie Pszczynę, ze względu na dobre skomunikowanie z polskimi miastami i punktami zbytu w Europie Zachodniej.

Centrum Elektromobilności stawia na technologię samochodów elektrycznych, która w kolejnych latach ma stopniowo wypierać z rynku samochody spalinowe. Firma dzielnie walczy z brakami materiałów i zapowiada, że w przyszłości planuje zwiększyć produkcję. Obecnie firma i tak zapewnia już dodatkowe miejsca pracy w Pszczynie. Mieszkańcy nie ukrywają, że prywatny zakład pracy z pewnością się miastu przyda.

Centrum Elektromobilności kolejną inwestycją dużej spółki

ZPUE to duża spółka zajmująca się branżą elektroenergetyczną, znana głównie z tworzenia stacji transformatorowych. Spółka działa na rynku już od 1988 roku i Centrum Elektromobilności jest jej najnowszą inwestycją. Przedsiębiorstwo ma swoje filie w kilku miastach w Polsce, a także jedną filię w Sankt Petersburgu. Zdecydowanie jest to firma godna zaufania, jeśli chodzi o ofertę pracy. Centrum Elektromobilności z pewnością pozyskało już pierwszych pracowników, ale w przyszłości można spodziewać się kolejnych naborów.

Mieszkańcy Pszczyny cieszą się z nowego zakładu, jednak nie brakuje także głosów krytykujących pomysł zastąpienia samochodów spalinowych elektrycznymi. To jednak temat na inną dyskusję.