Budimex, firma odpowiedzialna za przeprowadzanie prac modernizacyjnych na linii kolejowej E 65 między Tychami a Mostem Wisła, ogłosiła, że od 5 lutego (poniedziałek) zapewni mieszkańcom tymczasowy środek transportu, kursujący do centrum Pszczyny.

Autobus zapewniający komunikację tymczasową będzie wyruszał ze zlokalizowanego przy ulicy Hallera przystanku, nieopodal miejsca, gdzie krzyżuje się z ulicą Józefa Pukowca. Godziny odjazdów to 6.30, 7.30, 8.30, 14.45, 15.45, 16.45, 17.45 oraz 18.45. Trasa autobusu obejmie następujące przystanki: Pszczyna Hallera – Józefa Pukowca, Pszczyna Dworcowa (położony naprzeciwko ulicy Sokoła), Pszczyna Katowicka Park oraz Pszczyna Hallera Cmentarz.

Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, uściślił, że każdy potrzebujący będzie miał możliwość przemieszczenia się z jednej strony DK1 i linii kolejowej na drugą stronę, do centrum miasta i z powrotem. Dodał także, że informacje przekazane przez firmę Budimex wskazują, że tymczasowy środek komunikacji będzie funkcjonować w dni robocze aż do 15 marca.